TELEBIMY WEWNĘTRZNE
  Telebimy full color wewnętrzne to grupa wyrobów, które umożliwiają emisję obrazów w pełnej gamie kolorów (16,7 mln kolorów) przeznaczone są do zastosowania wewnątrz budynków, dlatego ich jasność jest nieco mniejsza niż telebimów zewnętrznych
TELEBIMY ZEWNĘTRZNE
  Zewnętrzne telebimy full color to grupa urządzeń przeznaczonych do wyświetlania obrazów w pełnej gamie kolorów (16,7mln ), które charakteryzują się odpornością na warunki atmosferyczne oraz dużą jasnością która sprawia, że są bardzo dobrze widoczne nawet podczas
DLA SPORTU
  Tablice LED służą do prezentacji wyników w czasie imprez sportowych. W połączeniu z ekranem LED umożliwiają bardzo atrakcyjny przekaz z przebiegu wydarzenia sportowego. Nasze produkty stosuje wiele organizacji sportowych, klubów, hal widowiskowo-sportowych, stadionów... Dostarczamy
TECHNOLOGIA
Jeszcze do niedawna nie było możliwości uzyskania odpowiedniej jakości obrazu telebimów wielkoformatowych w świetle dziennym. Jednym z ograniczeń wykorzystania technologii były rozmiary urządzeń oraz możliwość wyświetlania obrazu o odpowiednich parametrach

20 LAT NA RYNKU

FAKTY Z HISTORII:

 

- 20 IX 2010 r. : 20 lat marki LEMI-BIS

 

- 1990 r. : pojawiamy się na rynku – nasz początek to sprzedaż komponentów elektronicznych, zaopatrywanie głównie serwisów elektronicznych i niewielkich producentów urządzeń elektronicznych na terenie całego kraju.

 

- 1991 r. : do asortymentu dołączają komponenty automatyki przemysłowej, zaopatrując głównie komórki utrzymania ruchu w polskich zakładach przemysłowych.

 

- 1992 r. : rozpoczynamy sprzedaż hurtową komponentów elektronicznych oraz komponentów automatyki przemysłowej.

 

- 1992 r. : działamy również w sektorze usług związanych z automatyką przemysłową - integracji linii przemysłowych oraz wytwarzaniu maszyn i urządzeń na indywidualne zamówienie klienta. Główni odbiorcy to nowo powstające w Polsce zakłady sektora przemysłu samochodowego - (TRW, Opel, Fiat Auto Poland ), farmaceutycznego, maszynowego oraz przemysł spożywczy.

 

- 1993 r.: rozpoczynamy pracę nad własnymi urządzeniami elektronicznymi oraz produkcję drobnych urządzeń dla taboru tramwajowego. Nasi klienci w tym zakresie to głównie sektor transportu publicznego, a w szczególności transport szynowy.

 

- 1994 r.: jako jedyna firma w Polsce podejmujemy się stworzenia krajowego wyrobu w postaci przetwornicy trakcyjnej dla taboru szynowego o mocy 10 KW. To wyjątkowo skomplikowane urządzenie było do tej pory produkowane wyłącznie przez zachodnie firmy Siemens, Adtranz i Alstom.

 

Projekt zleca Wrocławskie MPK - po roku prób, budowy prototypu i badań wraz z Politechniką Wrocławską i Zakładem Sieci i Zasilania wyrób zostaje oddany do produkcji – do dziś kilkaset sztuk pracuje w polskich tramwajach.

 

- 1995 r.: rozpoczynamy współpracę jako krajowy przedstawiciel niemieckiego lidera w zakresie urządzeń bezpieczeństwa maszyn - firmą SSZ, z którą ścisła współpraca trwa do dziś oraz figurujemy również jako jej podwykonawca komponentów sterujących.

 

- 1997 r.: trwają pierwsze prace nad systemami informacji pasażerskiej dla pojazdów komunikacji publicznej na zlecenie wrocławskiej firmy remontowej taboru szynowego „Protram”.

 

- 1998 r.: rusza produkcja systemów informacji pasażerskiej, głównym i kluczowym elementem są tablice LED, będące wówczasewenementem i bardzo odważnym przedsięwzięciem.

 

- 1999 r.: kilkakrotnie zwiększamy produkcję Tablic LED dla komunikacji, zdobywamy przy tym zaufanie nowych klientów, takich jak jedna z największych firm transportowych SINDBAD, Orbis oraz wielu innych kluczowych klientów sektora transportu publicznego. Dziś na terenie całej Europy jeździ ponad 4000 pojazdów zaopatrzonych właśnie w nasze tablice LED.

 

- 2000 r.: uzyskujemy CERTYFIKAT JAKOŚCI ISO-9001 w zakresie produkcji, sprzedaży, projektowania i usług.

 

- 2001 r.: rozpoczynamy produkcję małych tablic reklamowych oraz tablic do wizualizacji procesów przemysłowych opartych na technologii LED. To kolejny nasz krok milowy w tej technologii, a wiedza i doświadczenie z tego okresu owocuje do dnia dzisiejszego.

 

 

- 2004 r.: jesteśmy firmą, której sektor produkcji technologii LED rozwija się bardzo dynamicznie, zdobywamy wciąż nowe doświadczenia i wiedzę, wytwarzamy kolejne produkty i projektujemy następne urządzenia. Innowacyjne technologie działania owocują w zarejestrowanych patentach i w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które często wyprzedzają konkurencję.

 

- 2004 r.: trwają prace nad pełno kolorowym TELEBIMEM rodzimej produkcji - na zamówienie jednej z niemieckich firm eventowych. Prace uwieńczone są sukcesem w drugiej połowie roku i urządzenie zostaje przekazane klientowi. Natychmiast rozpoczynamy działania nad kolejnymi egzemplarzami i drugi z nich trafia w grudniu 2004 roku do Filharmonii Wrocławskiej.

Oba urządzenia pracują do dziś bezawaryjnie i trudno znaleźć na nich ślady upływającego czasu. Ekran na filharmonii staje się wizytówką Wrocławia i naszą dumą, którą chwalimy się do dnia dzisiejszego. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych telebimów w Polsce - co zaznacza się również w prasie technicznej - oraz z całą pewnością pierwszy wyrób krajowy.

 

- 2005 r.: następuje dynamiczny wzrost zamówień na nasze urządzenia, a do dziś w Polsce pracuje prawie 300 naszych nośników (dane na koniec 2010 r.), co stanowi ok. 40% wszystkich urządzeń zamontowanych w kraju. LEMI-BIS jest prekursorem tej technologii na rodzimym rynku i tworzy jego fundamenty.

 

- 2006 r.: postanawiamy oddzielić dział produkcji urządzeń LED od podstawowej działalności, którą prowadzimy. Od teraz oba filary, czyli sprzedaż komponentów elektronicznych i automatyki przemysłowej, działają niezależnie w ramach struktury naszej firmy.

 

- 2007 r.: rozpoczynamy pracę nad stworzeniem lamp ulicznych w technologii LED. Opracowujemy kompletną dokumentację oraz prototypy i rejestrujemy patenty na pierwsze tego typu lampy oświetleniowe, a dystrybucję przekazujemy firmie Alfa. Do dziś zamontowanych jest ponad 1000 sztuk tego typu sprzętu w technologii LED – pierwsze oprawy uliczne Led montowane są w Kaliszu i Krakowie, działają wciąż bez zarzutu. Obecnie dalej zajmujemy się produkcją źródeł światła do oświetlenia ulicznego i w najbliższym czasie będziemy rozwijać również ofertę tych produktów.

 

- 2008 r.: dołącza do nas firma PMB-LED ze Stalowej Woli, która jest obecnie naszym przedstawicielem i uzyskała statut Oddziału LEMI-BIS.

 

- 2009 r.: wraz z PMB-LED uruchamiamy w Stalowej Woli drugą montownię telebimów i tablic LED.

 

- 2010 r.: na naszym koncie mamy już 250 szt. telebimów LED oddanych do użytku.

 

- 2011 r.: wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniom rynku tworzymy laboratorium fotometryczne oraz laboratorium EMC i pomiarów elektrycznych, a szereg nowości i zmian w procesie produkcyjnym i sprzedaży skutkuje wzrostem ilości zamówień oraz jeszcze wyższą kulturą techniczną naszych urządzeń.

 

Historia firmy LEMI-BIS pokazuje że w przeciwieństwie do konkurencji, wyrośliśmy ze środowiska technicznego. Jesteśmy fachowcami w zakresie elektroniki i optoelektroniki. Współpraca z naszymi partnerami i klientami wzbogaca nasze doświadczenie również w zakresie reklamy. Dzięki własnym projektom, rygorystycznej kontroli jakości i doboru najwyższej klasy materiałów, tworzymy wyroby, które śmiało konkurują nie tylko na rynku polskim ale i europejskim – nawet ze znanymi markami. Własny design i produkty wytwarzane w naszym kraju (import ogranicza się do zakupu komponentów) dają przy współpracy z solidnymi podwykonawcami najwyższą ocenę w oczach klientów. Przestrzegamy rygorystycznych norm europejskich, a produkcja i działanie naszej firmy jest co 6 miesięcy audytowane przez niezależną jednostkę certyfikacyjną, akredytowaną przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji) w zakresie utrzymania norm jakościowych. Wszystko to ma miejsce nieprzerwanie od 1990 roku. Dzięki długoletniemu doświadczeniu – co szczególnie odróżnia nas od firm powstałych w ostatnim okresie (2008–2010 r.), solidnemu zespołowi pracowników z wysokimi kwalifikacjami, profesjonalnemu serwisowi i niskiej awaryjności nośników, po przeszło 20 latach na rynku chcemy zapewnić Państwa, że będziemy dla Was pracować równie solidnie przez wiele kolejnych lat .

ZAUFALI NAM

 • 1adidas.png
 • 1tvn.png
 • 1tzskoda.png
 • 2benz.png
 • 2city.png
 • 2filh.png
 • 2ims.png
 • 2pilsner.png
 • 2tvb.png
 • 3agh.png
 • 3ideab.png
 • 4teatr.png
 • 5forum.png
 • 6radio.png
 • 7basen.png
 • 8szkol.png
 • 9fabryka.png
 • a1whirpool.png
 • a2sindbad.png
 • a3wedel.png
 • asseco_resovia_herb1.png
 • cap.png
 • cropped-logo-at_zmniejszone.png
 • lotto.png
 • Nike.png
 • opera-krakowska-logo.png
 • simple.png
 • Te.png
 • Yves-Rocher-USA-350.png

MAPA REALIZACJI

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem