iluminacje multimedialne

Pospolitym zabiegiem uatrakcyjniającym architekturę stały się standardowe iluminacje, z wykorzystaniem odpowiednich opraw świetlnych. Służą one jedynie wyeksponowaniu budowli w nocnej panoramie współczesnych miast, zwłaszcza budowli użyteczności publicznej.

Zabudowań oświetlonych w ten statyczny i opatrzony sposób jest już tak wiele, że tradycyjna iluminacja budynków straciła swój pierwotny sens, jakim było wyróżnienie oświetlonego nią obiektu spośród pozostałych.

My poszliśmy krok dalej ....

Rozwiązanie, które opracowaliśmy, wyprzedza projekty konkurencji o wiele lat. Oto zupełnie nowy produkt, który otwiera szereg możliwości dekoracji fasady budynku.

Dostosowanie koncepcji do określonych zasad

Dzięki wprowadzonym działaniom możemy uzyskać różnorodny efekt w zależności od rozmaitych potrzeb, w tym szczególnych okazji, które chcemy za pomocą iluminacji multimedialnej uczcić. Bardzo ważnym elementem jest dobór narzędzi w zakresie estetyki, w tym uzyskanie odpowiedniego kąta oświetlenia W przypadku obiektu zabytkowego, ten element uatrakcyjniający musi być także skonsultowany z właściwym konserwatorem zabytków.

Wykorzystanie najnowszej techniki

Nowoczesne technologie sprawiają, że istnieje dużo możliwości atrakcyjnego oświetlenia obiektu architektonicznego, w tym przede wszystkim stosowanie technologii LED. Innym z rozwiązań jest wykorzystywanie siatki diodowej. W tym celu potrzebne jest zamontowanie odpowiedniej instalacji iluminacyjnej, dzięki której możliwe będzie ukazanie efektownej prezentacji.

Efektywne wykorzystanie tych narzędzi jest możliwe dzięki stosowaniu wielofunkcyjnego systemu sterowania DMX, które wcześniej sprawdzało się przede wszystkim w oświetleniu scenicznym. Pozwala ono na indywidualizowanie gry świateł, znacznie zwiększając możliwości wykorzystania dostępnych technologii. Dzięki temu możliwe jest praktycznie nieograniczone zastosowanie bardzo skomplikowanych iluminacji multimedialnych.

Globalne przykłady

Iluminacje multimedialne zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Masowe przykłady ich użycia można zaobserwować szczególnie przy okazji rocznic ważnych wydarzeń. Jedną z nich było chociażby 100-lecie niepodległości Polski, gdy obiekty publiczne chociażby w Izraelu, Finlandii czy Chorwacji zyskały polskie barwy narodowe.

 

Zaufali nam

Mapa realizacji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem