20 lat na rynku

FAKTY Z HISTORII:

 

- 20 IX 2010 r. : 20 lat marki LEMI-BIS

 

- 1990 r. : pojawiamy się na rynku – nasz początek to sprzedaż komponentów elektronicznych, zaopatrywanie głównie serwisów elektronicznych i niewielkich producentów urządzeń elektronicznych na terenie całego kraju.

 

- 1991 r. : do asortymentu dołączają komponenty automatyki przemysłowej, zaopatrując głównie komórki utrzymania ruchu w polskich zakładach przemysłowych.

 

- 1992 r. : rozpoczynamy sprzedaż hurtową komponentów elektronicznych oraz komponentów automatyki przemysłowej.

 

- 1992 r. : działamy również w sektorze usług związanych z automatyką przemysłową - integracji linii przemysłowych oraz wytwarzaniu maszyn i urządzeń na indywidualne zamówienie klienta. Główni odbiorcy to nowo powstające w Polsce zakłady sektora przemysłu samochodowego - (TRW, Opel, Fiat Auto Poland ), farmaceutycznego, maszynowego oraz przemysł spożywczy.

 

- 1993 r.: rozpoczynamy pracę nad własnymi urządzeniami elektronicznymi oraz produkcję drobnych urządzeń dla taboru tramwajowego. Nasi klienci w tym zakresie to głównie sektor transportu publicznego, a w szczególności transport szynowy.

 

- 1994 r.: jako jedyna firma w Polsce podejmujemy się stworzenia krajowego wyrobu w postaci przetwornicy trakcyjnej dla taboru szynowego o mocy 10 KW. To wyjątkowo skomplikowane urządzenie było do tej pory produkowane wyłącznie przez zachodnie firmy Siemens, Adtranz i Alstom.

 

Projekt zleca Wrocławskie MPK - po roku prób, budowy prototypu i badań wraz z Politechniką Wrocławską i Zakładem Sieci i Zasilania wyrób zostaje oddany do produkcji – do dziś kilkaset sztuk pracuje w polskich tramwajach.

 

- 1995 r.: rozpoczynamy współpracę jako krajowy przedstawiciel niemieckiego lidera w zakresie urządzeń bezpieczeństwa maszyn - firmą SSZ, z którą ścisła współpraca trwa do dziś oraz figurujemy również jako jej podwykonawca komponentów sterujących.

 

- 1997 r.: trwają pierwsze prace nad systemami informacji pasażerskiej dla pojazdów komunikacji publicznej na zlecenie wrocławskiej firmy remontowej taboru szynowego „Protram”.

 

- 1998 r.: rusza produkcja systemów informacji pasażerskiej, głównym i kluczowym elementem są tablice LED, będące wówczasewenementem i bardzo odważnym przedsięwzięciem.

 

- 1999 r.: kilkakrotnie zwiększamy produkcję Tablic LED dla komunikacji, zdobywamy przy tym zaufanie nowych klientów, takich jak jedna z największych firm transportowych SINDBAD, Orbis oraz wielu innych kluczowych klientów sektora transportu publicznego. Dziś na terenie całej Europy jeździ ponad 4000 pojazdów zaopatrzonych właśnie w nasze tablice LED.

 

- 2000 r.: uzyskujemy CERTYFIKAT JAKOŚCI ISO-9001 w zakresie produkcji, sprzedaży, projektowania i usług.

 

- 2001 r.: rozpoczynamy produkcję małych tablic reklamowych oraz tablic do wizualizacji procesów przemysłowych opartych na technologii LED. To kolejny nasz krok milowy w tej technologii, a wiedza i doświadczenie z tego okresu owocuje do dnia dzisiejszego.

 

 

- 2004 r.: jesteśmy firmą, której sektor produkcji technologii LED rozwija się bardzo dynamicznie, zdobywamy wciąż nowe doświadczenia i wiedzę, wytwarzamy kolejne produkty i projektujemy następne urządzenia. Innowacyjne technologie działania owocują w zarejestrowanych patentach i w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które często wyprzedzają konkurencję.

 

- 2004 r.: trwają prace nad pełno kolorowym TELEBIMEM rodzimej produkcji - na zamówienie jednej z niemieckich firm eventowych. Prace uwieńczone są sukcesem w drugiej połowie roku i urządzenie zostaje przekazane klientowi. Natychmiast rozpoczynamy działania nad kolejnymi egzemplarzami i drugi z nich trafia w grudniu 2004 roku do Filharmonii Wrocławskiej.

Oba urządzenia pracują do dziś bezawaryjnie i trudno znaleźć na nich ślady upływającego czasu. Ekran na filharmonii staje się wizytówką Wrocławia i naszą dumą, którą chwalimy się do dnia dzisiejszego. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych telebimów w Polsce - co zaznacza się również w prasie technicznej - oraz z całą pewnością pierwszy wyrób krajowy.

 

- 2005 r.: następuje dynamiczny wzrost zamówień na nasze urządzenia, a do dziś w Polsce pracuje prawie 300 naszych nośników (dane na koniec 2010 r.), co stanowi ok. 40% wszystkich urządzeń zamontowanych w kraju. LEMI-BIS jest prekursorem tej technologii na rodzimym rynku i tworzy jego fundamenty.

 

- 2006 r.: postanawiamy oddzielić dział produkcji urządzeń LED od podstawowej działalności, którą prowadzimy. Od teraz oba filary, czyli sprzedaż komponentów elektronicznych i automatyki przemysłowej, działają niezależnie w ramach struktury naszej firmy.

 

- 2007 r.: rozpoczynamy pracę nad stworzeniem lamp ulicznych w technologii LED. Opracowujemy kompletną dokumentację oraz prototypy i rejestrujemy patenty na pierwsze tego typu lampy oświetleniowe, a dystrybucję przekazujemy firmie Alfa. Do dziś zamontowanych jest ponad 1000 sztuk tego typu sprzętu w technologii LED – pierwsze oprawy uliczne Led montowane są w Kaliszu i Krakowie, działają wciąż bez zarzutu. Obecnie dalej zajmujemy się produkcją źródeł światła do oświetlenia ulicznego i w najbliższym czasie będziemy rozwijać również ofertę tych produktów.

 

- 2008 r.: dołącza do nas firma PMB-LED ze Stalowej Woli, która jest obecnie naszym przedstawicielem i uzyskała statut Oddziału LEMI-BIS.

 

- 2009 r.: wraz z PMB-LED uruchamiamy w Stalowej Woli drugą montownię telebimów i tablic LED.

 

- 2010 r.: na naszym koncie mamy już 250 szt. telebimów LED oddanych do użytku.

 

- 2011 r.: wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniom rynku tworzymy laboratorium fotometryczne oraz laboratorium EMC i pomiarów elektrycznych, a szereg nowości i zmian w procesie produkcyjnym i sprzedaży skutkuje wzrostem ilości zamówień oraz jeszcze wyższą kulturą techniczną naszych urządzeń.

 

Historia firmy LEMI-BIS pokazuje że w przeciwieństwie do konkurencji, wyrośliśmy ze środowiska technicznego. Jesteśmy fachowcami w zakresie elektroniki i optoelektroniki. Współpraca z naszymi partnerami i klientami wzbogaca nasze doświadczenie również w zakresie reklamy. Dzięki własnym projektom, rygorystycznej kontroli jakości i doboru najwyższej klasy materiałów, tworzymy wyroby, które śmiało konkurują nie tylko na rynku polskim ale i europejskim – nawet ze znanymi markami. Własny design i produkty wytwarzane w naszym kraju (import ogranicza się do zakupu komponentów) dają przy współpracy z solidnymi podwykonawcami najwyższą ocenę w oczach klientów. Przestrzegamy rygorystycznych norm europejskich, a produkcja i działanie naszej firmy jest co 6 miesięcy audytowane przez niezależną jednostkę certyfikacyjną, akredytowaną przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji) w zakresie utrzymania norm jakościowych. Wszystko to ma miejsce nieprzerwanie od 1990 roku. Dzięki długoletniemu doświadczeniu – co szczególnie odróżnia nas od firm powstałych w ostatnim okresie (2008–2010 r.), solidnemu zespołowi pracowników z wysokimi kwalifikacjami, profesjonalnemu serwisowi i niskiej awaryjności nośników, po przeszło 20 latach na rynku chcemy zapewnić Państwa, że będziemy dla Was pracować równie solidnie przez wiele kolejnych lat .

Zaufali nam

Mapa realizacji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem