technologia

Jeszcze do niedawna nie było możliwości uzyskania odpowiedniej jakości obrazu telebimów wielkoformatowych w świetle dziennym. Jednym z ograniczeń wykorzystania technologii były rozmiary urządzeń oraz możliwość wyświetlania obrazu o odpowiednich parametrach jedynie w nocy bądź wieczorami. Sporym zawodem okazały się także telebimy LCD, które również nie sprawdzają się w nasłonecznionych miejscach i ich wykorzystanie jest z reguły ograniczone do wnętrz budynków. Również na początku diody LED nie były rozwiązaniem tego problemu, głównie z uwagi na ich niewielką jasność, a na późniejszym etapie (po wprowadzeniu bardzo jasnych diod) problemem wciąż był bardzo mały kąt świecenia, przez co obraz widoczny był jedynie niemal na wprost widza.



Przełomem okazały się diody LED łączące dużą jasność oraz kąt świecenia (140 stopni), w efekcie czego szybko zaczęto produkować wielkoformatowe telebimy tak szeroko obecnie wykorzystywane przez reklamę, czy też show-biznes i areny sportowe. Poza oczywistymi i niepodważalnymi zaletami (np. przekaz reklamowy na szeroką skalę) ekrany wielkoformatowe miały również swoje wady, których największą był koszt. Telebimy LED były niezwykle drogie i nawet średniej wielkości firmy nie mogły sobie pozwolić na wykorzystanie ich ogromnego potencjału i emisji swoich reklam.

To właśnie z myślą o tej grupie Klientów firma LEMI-BIS rozpoczęła prace nad stworzeniem telebimów LED przy utrzymaniu niższych kosztów, a przez to zwiększając ich dostępność dla większej liczby użytkowników. Sukces został osiągnięty z uwagi na fakt, iż przedsiębiorstwo LEMI-BIS posiadało już bardzo bogate doświadczenie w produkcji urządzeń wykorzystujących technologię LED (np. tablic reklamowych, dla komunikacji publicznej, czy tablic dla wizualizacji procesów technologicznych) – nasza firma posiada własne patenty i wzory przemysłowe w tym obszarze. Zintensyfikowane prace pozwoliły już w połowie 2006 roku na stworzenie wyjątkowego urządzenia. Telebimy LED firmy LEMI-BIS są bardzo wysokiej jakości, proste w obsłudze, a przy tym dostępne w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

W chwili obecnej nadal się rozwijamy, odpowiadając wymaganiom rynku tworzymy ekrany coraz lżejsze, bardziej energooszczędne, o wyższych częstotliwościach odświeżania, jaśniejsze, z większym kontem świecenia i wyjątkowo gęste.

 

Produkcja

Zaufali nam

Mapa realizacji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem